Dhi Saç Ekimi

           Dhi saç ekimi, saç ekimi için Dünya’da geliştirilen ve uygulanan en yen yöntemdir. Dhi saç ekimi, “Direct Hair Implantation”  tanımının kısaltılmış halidir. Bugün için kalite standartları açısından en iyi yöntem olarak kabul edilmektedir. Yöntemin tercih edilmesinin sebebi, kişiden alınan graft yani saç köklerinin herhangi bir kimyasal işleme tabi tutulmadan ve hava ile teması azaltılarak ekilmesidir. Bu sayede kökler çok daha az etkiye maruz kalmakta ve saç ekimi daha başarılı sonuçlar vermektedir.

Saçlar kişiye karakteristik imaj veren ve yüzü şekillendiren bir unsurdur. Sosyal ve psikolojik olarak öz güven kazandıran, kişiye kendisini sağlıklı ve genç hissettiren bir parçadır. Bu yüzden saçların dökülmesi veya dökülmeye başlaması herkes için can sıkıcı ve acilen çözülmesi gereken bir sorun haline gelir.

Saç dökülmesinin önlenmesi veya dökülen saçların yerine yenilerinin çıkması için kullanılan çeşitli tıbbi, doğal veya kozmetik ürünlerin büyük kısmı hiçbir işe yaramaz. Hatta daha fazla saç dökülmesine sebep oldukları da görülmüştür. Kaldı ki bu yöntemlerle saçların yeniden eski görünümüne kavuşması mümkün değildir. Yani sorun asla tam olarak ortadan kalkmaz.

Saçlar genetik sebeplerle, yaşa bağlı olarak, hormonal sorunlardan, yanlış ürün kullanımından, stresten, çeşitli hastalık veya ilaçlardan dolayı dökülebilir. Üstelik saç dökülmesi sadece erkeklerde değil kadınlarda da sıklıkla karşılaşılan bir problemdir. Her ne kadar kadınlarda bulunan veya bulunmayan çeşitli hormonlar sayesinde erkeklerde görülen boyutta bir saç dökülmesi veya kellik söz konusu olmasa da, dökülerek hayli açılan saç derisi can sıkıcıdır. Bu yüzden saç dökülmesi dikkat çekici hale gelen kadınlar da saç ekimi yöntemine başvurmaktadır.

Diğer yöntemlere göre kesin ve kalıcı çözüm sunması açısından çok daha sağlıklı ve tatmin edici sonuçların alınmasını sağlayan saç ekimi, günümüzün en popüler estetik uygulamaları arasındadır. Basit bir cerrahi müdahale olması, lokal anestezi altında ve bilinç açık şekilde yapılması, uygulamadan hemen sonra hastanın hayatına devam edebilmesi gibi çeşitli avantajları da bulunan saç ekimi konusunda uygulanan en yeni teknik Dhi saç ekimi yöntemidir.

Uzman bir tıp doktoru tarafından gerçekleştirilen Dhi saç ekimi, güzellik uzmanı olarak adlandırılan kişilerce yapılamaz. Uygulamanın donanımlı bir sağlık merkezinde ve ameliyathane ortamında gerçekleştirilmesi gerekir. Kısa süren ve ağrısız – acısız bir yöntem olan Dhi saç ekimi, operasyondan bir sene sonra tam olarak sonuç verir. Bu süre içinde ekilen kökler dökülecek ve daha sonra yeniden gerçek saçlar çıkacaktır. Yani 1 yıl boyunca doktor tarafından belirtilen hususlara dikkat edilmesi ve sabırlı davranılması, sonuç alınması için yeterlidir.

dhi sac ekimi dhi sac ekimi dhi sac ekimi dhi sac ekimi

Dhi mi Fue mi

Dhi saç ekimi diğer fue saç ekimi yöntemlerinden farklı bir uygulamadır. Çünkü;

 • Dhi saç ekimi kafa derisinde yara, delik veya çiziğe gerek olmadan gerçekleştirilir.
 • Başarı oranı %90’ın üzerindedir.
 • Uygulamanın sonrasında hasta hemen hayatına dönebilir. Nekahat dönemi, ağrı, ilaç kullanımı yoktur.
 • Dhi saç ekimi yapılırken kullanılan ekim kalemi mikro düzeyde çalıştığı için delik açılmaz, dolayısı ile kafa derisi hemen iyileşir.
 • Özel kalem yardımı ile saçlar yön verilerek yerleştirilebildiği için uzayan saçlarınızı dilediğinizce şekillendirmeniz mümkündür.
 • Dhi saç ekimi çok sayıda kök transferi yapılacak kişilerde, sakal ve kaş ekiminde rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir.
 • FUE tekniğinden, alınan sonuç itibariyle herhangi bir farkı olmayan DHİ saç ekiminin avantajı, sürenin daha kısa olması, iz bırakmaması ve kanama yapmamasıdır. Bu sebeple iyileşme zamanı da daha kısadır.
 • Kadınlarda Dhi saç ekimi yönteminin tercih edilmesinin sebebi, saçların kesilmesine gerek olmamasıdır.
 • DHİ saç ekiminde fire olmaz, ekilen tüm saçlar sağlıklı şekilde uzar. Çünkü graftlar kimyasal işleme tabi tutulmaz ve hava ile çok daha kısa süre temas eder. Bu da saç köklerinin hayatta kalmasına imkan sağlar.
 • Daha sık saç ekimine imkan verir ve daha doğal bir görünüm elde edilmesini sağlar.
 • Kökler hemen anajen evresine girdiğinden daha erken uzama başlar.
 • Seanslar arasında beklemeye gerek yoktur. Tek seansta tüm uygulamanın gerçekleştirilmesi mümkündür.
 • Dhi saç ekimi FUE tekniğinin bir üst versiyondur. Hangi tekniğin uygulanacağına yapılacak tetkiklerden sonra karar verilir. Çünkü bazı hastalarda FUE, bazılarında ise Dhi yönteminin uygulanması daha doğrudur.